skip to Main Content

Biz kimiz?

Bilim Sende doğa bilimleri ve teknolojiyi interaktif oyunlarla, teatral sunumlarla, STEAM’in bütünsel anlayışı çerçevesinde çocuklara ve gençlere sevdirmeyi amaçlayan bir girişimdir.

Tasarladığı informel eğitsel etkinliklerle gençlerin bilimsel yöntemi benimsemelerini sağlayarak, toplumda bilim okuryazarlığı bilinci oluşmasına katkıda bulunur. Bunun yanı sıra ulusal ve uluslararası projeler tasarlayarak, fen bilimini kültürümüzün bir parçası haline getirmeye çalışır. Süreç içerisinde devamlı olarak kendisini yeniler.

Onur Berk Arslanoğlu

Onur Berk Arslanoğlu

Kurucu • Bilim İletişimcisi

İTÜ Makina Mühendisliği bölümünde lisansını, Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında katıldığı Fame Lab Bilim Elçileri yarışmasında Türkiye 3.lüğü kazandı. İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşunda yer aldı, burada çalıştığı 10 yıl süresince eğitim aktivitelerini yürüttü. NTV’de Yeşil Ekran kapsamında bilim televizyonculuğu üzerine çalıştı. TRT Okul’da yayınlanan Okuldaki Mucit isimli bilim programını hazırladı ve sundu. Yüksek lisans tezini yazılı basında bilim haberciliği üzerine yazdı. İtalya EASE Bilim İletişimi Akademisi’nde eğitim aldı, ardından burada Bilim Anlatıcılığı eğitimleri verdi. Yurtdışındaki bilim festivallerinde bilim şovları sergiledi. 10 yılı aşkın bir süredir ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda bilim etkinlikleri yürütmektedir. Aynı zamanda profesyonel olarak oyunculuk yapmaktadır. 2017 yılında Yeni Tiyatro Dergisi ve Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde oyunculuk ödülüne layık görülmüştür.

Back To Top