skip to Main Content

Almanya Büyükelçiliği “Sürdürülebilir Gelecek” Ödüllü Proje Yarışması (2019-2020)

Almanya Büyükelçiliği ve Bilim Sende ortaklığında; gençlerin toplumsal sorunlara karşı duyarlı ve sorumlu vatandaşlar olduğu bir ortamın oluşumuna katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de “Sürdürülebilirlik” konulu ödüllü bir proje fikri yarışması düzenleniyor. Yarışma sonucunda tüm finalistlere fikirlerini somutlaştırabilecekleri staj ve eğitim programları sağlanmasının yanı sıra ilk üç sırayı alacak projelere de çeşitli miktarlarda para ödülleri verilecek.

Avrupa Birliği & Almanya Büyükelçiliği “Bilim Karavanı Şehrimde” Projesi (2019-2020)

Maker kavramını ve teknoloji üretimini gençlere sevdirmek amacıyla tasarlanan Bilim Karavanı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Almanya Büyükelçiliği desteğiyle Türkiye’de 20 şehri ziyaret etti.

Karavan içerisinde bulunan robotik kodlama birimleri, 3 boyutlu yazıcı ve ahşap işleme tezgahları ile hayallerde tasarlananlar gerçeğe dönüştürülmesi amaçlandı. [...]

Alman İşbirliği & Giz & Goethe Enstitüsü “Creative Time” Sosyal Uyum Projesi (2018-2019)

Ev sahibi topluluklarda yaşayan mülteci ve dezavantajlı grupların sosyal ve kültürel aktivitelere eşit bir şekilde erişmelerini sağlamak adına Gaziantep ve Mardin’de görev yapan fen&teknoloji eğitmenlerin eğitimi yapıldı.
Back To Top